NY-moete3334

Vil du være med og forme fremtidens ergoterapi? Du kan fortsatt delta i pilotering av faglige forum

Norsk Ergoterapeutforbund har startet piloteringen av faglige forum – et nytt tilbud for faglig utvikling, kunnskapsdeling og nettverksbygging blant ergoterapeuter. Og du kan som engasjert ergoterapeut delta i dette.

Målet med piloteringen er å utforske om faglige forum bør bli en fast del av forbundets tilbud, og hvordan de best kan organiseres og driftes. 

Les mer om faglig forum

Delta i ett av de to faglige forumene som allerede er i gang! 

  • Faglig forum for Syn og synsrehabilitering 
  • Faglig forum for Spastisitet 

Klikk her om du ønsker å delta i et av disse to 

Forumene er etablert i læringsplattformen Arena, og deltakerne får tilgang til digitale verktøy, opplæring og støtte for å kunne dele kunnskap, diskutere faglige problemstillinger og utvikle praksis sammen.

Ergoterapeutene legger til rette for at forumene får nødvendig støtte og tilgang til relevante verktøy og plattformer, slik at de kan nå ut til medlemmene og gjennomføre ulike aktiviteter. 

Vil ditt faglige nettverk bli med i piloteringen? 

Ønsker du å delta? Bruk QR-koden eller denne lenka.

Er du en del av et faglig nettverk med engasjement for ergoterapi? Vi inviterer nettverk med interesse for spesifikke fagområder til å søke om å bli pilotert som faglig forum. Forumene skal bidra til fagutvikling, kunnskapsdeling og nettverksbygging – og være med på å forme fremtidens ergoterapi. 

Hva er et faglig forum? 

Faglige forum er møteplasser for medlemmer som ønsker å utvikle og synliggjøre ergoterapifaget innen et spesifikt område. Forumene skal bidra til: 

  • Fagutvikling og kompetanseheving 
  • Kunnskapsdeling og nettverksbygging 
  • Relevante og praksisnære aktiviteter – digitale og fleksible, eller fysiske ved behov 
  • Rådgivning i fagpolitiske saker 
  • Oppfølging av målene i landsmøteprogrammet 

Hvorfor bli med i piloteringen? 

Ved å delta får dere: 

  • Mulighet til å utvikle og pilotere hvordan faglige forum skal fungere 
  • Tilgang til digitale verktøy og læringsplattformen Arena for å organisere forumet 
  • En sentral rolle i å styrke fagmiljøet gjennom nettverk og kunnskapsdeling.  

Piloteringen varer frem til juni 2026, og vil gi landsmøtet et godt grunnlag for å vurdere om faglige forum skal videreføres – og hvordan. 

Hvem kan søke? 

Alle ergoterapeutiske nettverk med interesse for et fagområde og med medlemmer i Norsk Ergoterapeutforbund kan søke. Det kreves også at nettverket samtykker i å delta i evalueringen av piloteringen.