EVA Påbygning – vurdering av faktorer som påvirker aktivitetsutførelse på veien til aktivitetsdiagnose

Hvordan synliggjøre dine ergoterapeutiske vurderinger av samspillet mellom mennesket-aktivitet-omgivelser (MAO).

Hvor og når
Dato
28 mai @ 08:15 - 15:30
Sted
Sogn Arena
Arrangør
EVA gruppen og Oslo Universitets Sykehus
Påmeldingsfrist
27 mars, 2026
Ordinær pris
Kr 2800,-
Laster Arrangementer

EVA påbyggingskurs – vurdering av fysiske omgivelsers og kroppsfunksjoners påvirkning på aktivitetsutførelse

Torsdag 28. mai 2026 på Sogn Arena i Oslo
og Fredag 19. juni 2026 webinar

Hvordan synliggjøre dine ergoterapeutiske vurderinger av det komplekse samspillet mellom mennesket-aktivitet-omgivelser (MAO)?

Kurset omhandler klinisk bruk av Ergoterapi analyse og vurdering av aktivitet (EVA) med fokus på hvordan fysiske omgivelser og kroppsfunksjoner påvirker aktivitetsutførelsen.

Du vil få innføring i praktisk anvendelse av det nye skjemaet om fysiske omgivelsers påvirkning av aktivitetsutførelse og skjema for kroppsfunksjoner. Kurset vil også gi deg innsikt i hvordan komme frem til aktivitetsdiagnose som grunnlag for intervensjon og dokumentasjon.

Påbyggingskurset er for deg som har gjennomført EVA – innføringskurs, eller ergoterapeuter og ergoterapistudenter som har kunnskap og erfaring i bruken av EVA skjema for analyse av aktivitetsutførelse. Har du ikke dette, anbefaler vi høstens Innføringskurs i EVA kartlegging av aktivitetsutførelse med bruk av terminologi og analyseskjema for utførelsesferdigheter.

Kurset består av to kursdager med en mellomperiode hvor verktøyet prøves ut i egen praksis.

Torsdag 28. mai 09.00 – 16.00 Del 1: EVA Påbygning – vurdering av forhold som påvirker aktivitetsutførelse

Utprøvingsperiode 29/5 – 18/6: Gjennomføring av to vurderinger av aktivitetsutførelse basert på analyse av aktivitetsform, kroppsfunksjoner og fysiske omgivelser

Fredag 19.juni 08.15 – 15.15 Del 2: Erfaringer fra bruk av EVA – veien til aktivitetsdiagnose, dokumentasjon og formidling

Kurset er godkjent av Norsk Ergoterapeutforbund meritterende med 25 timer til ergoterapispesialist.

  • Kurs materiale blir tilgjengelig på EVAbloggen: https://eva933.wordpress.com
  • Kursbevis forutsetter deltakelse på begge kursdager og gjennomføring av arbeidsoppgaver i utprøvingsperioden
  • Deltageravgiften refunderes kun dersom kurset avlyses. Vi tar forbehold om tilstrekkelig antall deltakere for å gjennomføre kurset og oppfordrer alle til å informere kollegaer og andre om kurset!

Kontaktperson og e – post:
Ellen Gjertsen Clark, ellen.clark@diakonsyk.no

Se program her